• BDO w Korei rośnie dzięki fuzji

BDO w Korei rośnie dzięki fuzji

03 kwietnia 2019

BDO ogłasza kolejną fuzję. Tym razem doszło do niej w Korei i dotyczyło BDO E-Hyun Accounting Corporation (EAC) oraz Sungto Accounting Corporation. Transakcja zakończyła się 29 marca 2019 r. Nowo połączona firma będzie działać pod nazwą BDO Sungto-Ehyun Limited. Na jej czele stanął John Park.

Ta strategiczna fuzja zapewni BDO w Korei wiodącą pozycję na tym wysoce konkurencyjnym rynku. Połączenie to uważane jest za wyjątkowe w koreańskim środowisku usług profesjonalnych.
Dostęp do wiedzy BDO na całym świecie pozwoli nowo połączonej firmie rozszerzyć ofertę usług dla krajowych firm inwestujących na rynkach zagranicznych i zapewnić zrównoważony wzrost we wszystkich liniach biznesowych, w tym w doradztwie finansowym korporacji. Ambicje wzrostu obejmują osiągnięcie celu zatrudnienia 500 profesjonalistów do 2025 r., wraz z przychodami w wysokości 150 mld KRW (won koreański).
John Park, nowy dyrektor generalny, komentuje: „Do tej pory koreańskie firmy nie miały wyboru, szukając dla siebie odpowiednich doradców, ze względu na wymogi niezależności i dominację naszych większych konkurentów. Jestem bardzo dumny, że pokieruję nową i dynamiczną firmą z jasnymi wizją i strategią, która jest obecnie bardzo silnym konkurentem na rynku koreańskim”.

Stephen Darley, dyrektor generalny BDO na region Azji i Pacyfiku, dodaje: „To bardzo ważny krok dla rozwoju BDO w Korei. Połączenie zwiększy znacząco możliwości w zakresie audytu, w szczególności wymagane przez lokalnego regulatora (FSS). Połączenie pokazuje siłę i uznanie marki BDO w całej Azji, która pomoże BDO w Korei w osiąganiu ambitnych celów wzrostu i zapewnianiu stałej jakości usług dla swoich klientów”.

Źródło i więcej informacji: https://www.bdo.global/en-gb/news/2019/bdo-announces-new-firm-in-korea?viewmode=0