• BDO w Jersey przejmuje C5 Alliance Group

BDO w Jersey przejmuje C5 Alliance Group

02 marca 2018

Na zdjęciu: Matthew Corbin i Rob Leader

 

BDO w Jersey 28 lutego 2018 r. kupiło firmę z branży IT - Channel Island, C5 Alliance Group.

C5 świadczy usługi technologiczne na rzecz firm z Wysp Normandzkich, została założona 19 lat temu i zatrudnia 200 osób. Firma przejęła Cronus Consulting w 2012 roku, ITEX Holdings w 2013 roku i Altius CI w 2016 roku.

Matthew Corbin, CEO BDO w Jersey, powiedział:  „To przejęcie konsoliduje dwie wiodące firmy w swoich dziedzinach i tworzy zunifikowaną firmę zapewniającą strategię, doradztwo, usługi cyfrowe, technologiczne i zarządzanie”.

Dodaje również, że: „Nabycie C5 ma strategiczne znaczenie dla BDO w Jersey, ponieważ rozwinęliśmy naszą ofertę usług od tradycyjnej księgowości do strategicznego ryzyka, zmian i doradztwa regulacyjnego. Nasi klienci konkurują w coraz bardziej złożonym środowisku biznesowym zdominowanym przez szybkie zmiany technologiczne, podatkowe i regulacyjne. Poszerzanie naszych możliwości w zakresie usług profesjonalnych w obszarze technologii, która zajmuje tak ważne miejsce w harmonogramie posiedzeń zarządu, zapewnia, że nadal dostosowujemy nasze usługi do potrzeb naszych klientów. Klienci BDO zyskają dostęp do ogromnej puli umiejętności technologicznych, zapewniając, że technologia leży u podstaw wszystkiego, co robimy, podczas gdy klienci C5 będą czerpać korzyści z pracy z główną międzynarodową marką i prawdziwie globalną organizacją".

W wyniku przejęcia BDO powiększyło się i zatrudni ponad 350 osób na Wyspach Normandzkich.

Według Matthew Corbin C5 ma inspirującą grupę zarządzającą, prowadzącą pierwszorzędny zespół technologów i profesjonalistów, których BDO już zna z pracy nad wspólnymi projektami. C5 przyciąga, trenuje i rozwija najlepsze talenty i ciężko pracuje, aby wesprzeć jedne z najbardziej innowacyjnych i przyszłościowych firm działających na Wyspach Normandzkich i na całym świecie.

- Umiejętności i doświadczenie w C5 będą nieocenionym dodatkiem do naszej działalności, umożliwiając nam wypełnienie naszego podstawowego celu: pomocy naszym klientom w zarządzaniu ryzykiem i wykorzystywaniu okazji poprzez dostarczanie wielu usług, które ewoluują w miarę rozwoju rynku i technologii – wyjaśnia Matthew Corbin.

Rob Leader, dyrektor zarządzający grupy C5, skomentował: „Jesteśmy absolutnie zachwyceni, że C5 dołączył do BDO. BDO to fantastyczne rozwiązanie dla C5, z umiejętnościami i doświadczeniem z imponującą globalną skalą. Pracowaliśmy razem z BDO nad projektami w przeszłości i wiemy, że nasze firmy potrafią współpracować. To partnerstwo zapewni także naszym pracownikom dalsze możliwości rozwoju, a nasi klienci zyskają dostęp do szerszej gamy wysokiej jakości usług”.

Przejęcie jest wspierane przez rządową agencję rozwoju i stowarzyszenie branżowe Digital Jersey.

Trond-Morten Lindberg, CEO EMEA w BDO International, stwierdził: „BDO ma godną pozazdroszczenia pozycję i reputację na Wyspach Normandzkich jako wiodąca multidyscyplinarna firma, która zapewnia wyjątkową obsługę klienta. Globalnie, BDO od dłuższego czasu przechodzi konsolidację, a nasze wysiłki na rzecz ekspansji koncentrują się na kluczowych graczach, takich jak C5 Alliance. Nabycie C5 jest zatem kolejnym ważnym krokiem w rozwoju BDO i ściśle wpisuje się w naszą strategię, jaką jest przyspieszenie cyfrowej transformacji naszych klientów”.

Źródło: https://www.bdo.global/en-gb/news/2018/bdo-in-jersey-acquires-c5-alliance-group