• Konferencja

    Niewidzialne, niemierzalne, ale kapitalne. Aktywa niematerialne firm

    Czytaj więcej

Niewidzialne, niemierzalne, ale kapitalne. Aktywa niematerialne firm

Data: 6 czerwca 2019 r.
Termin: 9:00 - 16:30
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona
Centrum Konferencyjne Młyńska 12
ul. Młyńska 12
V piętro, sala nr 11
Poznań  
Mapa dojazdu

  • INFORMACJE
  • Agenda

 

Aktywa niematerialne odgrywają kluczową rolę w dzisiejszym biznesie. Według szacunków odpowiadają nawet za 90% wartości największych przedsiębiorstw. Mimo to, mamy ogromny problem z identyfikowaniem, pomiarem i wyceną ich. W efekcie, nie potrafimy w pełni wykorzystywać szans jakie stwarzają. Największym błędem jest próba bezrefleksyjnego przenoszenia sposobów zarządzania, które zostały wypracowane w kontekście zasobów materialnych na zasoby niematerialne. W przypadku tych drugich bowiem skuteczniejsze są zupełnie inne modele biznesowe. Przedsiębiorcy muszą też się pogodzić z tym, że aktywów niematerialnych nie da się w pełni kontrolować, ale mimo to możliwe jest opieranie na nich swoich przewag konkurencyjnych. Nie można też zapominać, że to człowiek jest podstawowym „nośnikiem” tytułowych aktywów, więc to on musi być w centrum tych rozważań. 

Zasoby niematerialne będą tematem konferencji „Niewidzialne, niemierzalne, ale kapitalne. Aktywa niematerialne firm”, realizowanej w ramach cyklu Open Eyes Economy on Tour 2019 i w ramach projektu „Małopolska Open Eyes Economy Hub - promocja zagraniczna małopolskich FIRM-IDEI”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 

Poznańska edycja wydarzenia odbędzie się 6 czerwca 2019 r. o godz. 10:00 w Centrum Konferencyjnym Młyńska 12 (Poznań, ul. Młyńska 12, V piętro, sala nr 11). 

W ramach konferencji chcielibyśmy zaprezentować innowacyjne podejście do wartości niematerialnych. Wskażemy nowatorskie spojrzenie na działania z zakresu zrównoważonego rozwoju w firmie i jej wpływu na otoczenie, zarządzania własnością intelektualną oraz relacjami z pracownikami i klientami, pokażemy dobre praktyki i ciekawe rozwiązania w obszarze zarządzania. Ważnym elementem wydarzenie jest także networking, dzięki któremu przedsiębiorcy i przedstawiciele świata nauki będą mogli nawiązać nowe kontakty. 

Wśród prelegentów ekonomiści, przedsiębiorcy m.in. z Małopolski, praktycy biznesu oraz przedstawiciele nauki i organizacji pozarządowych. Swoją wiedzą i doświadczeniem będą dzielili m.in. dr Bartłomiej Biga z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, prawnik i ekonomista, zajmujący się aktywami niematerialnymi, doradza w rozwoju, realizuje projekty, których ramy wyznaczają strategie, marka, innowacje i design strategiczny czy Paula Rettinger-Wietoszko, strateg marketingu i komunikacji, działaczka społeczna.

Na spotkanie zapraszamy przedsiębiorców zainteresowanych innowacjami i rozwojem własnego potencjału a także przedstawicieli nauki oraz instytucji otoczenia biznesu i samorządowców.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona.

Obowiązuje rejestracja, więcej informacji na stronie www.oees.pl/poznan0606

Aby zapoznać się za agendą konferencji pobierz poniższy załacznik lub odwiedź strone konferencji: www.oees.pl/poznan0606

pobierz Agendę