• Ubezpieczyciele: zmiany przepisów to nie jedyne wyzwania
Artykuł:

Ubezpieczyciele: zmiany przepisów to nie jedyne wyzwania

27 grudnia 2017

Edyta Kalińska , Partner w Dziale Rewizji Finansowej, Region Zachód, biegły rewident |

Zakłady ubezpieczeń muszą się mierzyć nie tylko ze znacznymi wymogami wynikającymi z regulacji prawnych, jakie w ostatnich latach wprowadzono w branży. Rynek wymaga, aby stały się firmami technologicznymi - wyjaśnia w Rzeczpospolitej Edyta Kalińska, Partner Zarządzający Działem Rewizji Finansowej BDO, Region Zachód.

Ekspert BDO dodaje, że ostatnie lata są dla zakładów ubezpieczeń w Polsce okresem bardzo dużych zmian w przepisach i regulacjach. Dotyczą one nie tylko zakładów ubezpieczeń w Polsce, ale wszystkich operujących w Unii Europejskiej, gdyż większość zmian regulacyjnych wynika z zaimplementowania do polskiego porządku prawnego dyrektyw i rozporządzeń, które powstały na poziomie unijnym.

- Firmy ubezpieczeniowe, które chcą funkcjonować na rynku, muszą wykorzystywać nowe technologie takie jak GPS, urządzenia oparte na telematyce, różnego rodzaju czujniki i aplikacje do monitoringu w pojazdach i domach czy drony, aby tworzyć nowe produkty, usprawnić zarządzanie ryzykiem i przeciwdziałać szkodom. Śmiało można stwierdzić, że przyszłość właśnie nadeszła - komentuje Edyta Kalińska.

Cały artykuł można przeczytać w Rzeczpospolitej z 27 grudnia 2017 r., str. H2-H3