• BDO i Moore Stephens LLP stają się jedną firmą

BDO i Moore Stephens LLP stają się jedną firmą

05 lutego 2019

BDO zakończyło fuzję z Moore Stephens LLP, tworząc największą brytyjską firmę zajmującą się audytem i doradztwem biznesowym, koncentrującą się na średniej wielkości przedsiębiorstwach.

Od dzisiaj połączona firma będzie działała pod marką BDO, jako część międzynarodowej sieci, która zatrudnia 80 000 osób w 162 krajach i osiągnęła w 2018 roku przychody w wysokości 9 miliardów dolarów.

W Wielkiej Brytanii firma BDO LLP zatrudnia obecnie 5000 pracowników w 17 lokalizacjach, osiągając przychody w wysokości 590 milionów funtów.

Fuzja, która dotyczy biur Moore Stephens LLP z Londynu, Birmingham, Reading, Bristolu i Watford, sprawi, że BDO stanie się trzecim największym audytorem spółek giełdowych oraz wiodącym brytyjskim audytorem w spółkach notowanych na AIM, poszerzając swoją ofertę w sektorach obejmujących usługi finansowe, ubezpieczeniowe i spedycyjne.

Paul Eagland, Partner Zarządzający BDO w Londynie, powiedział: „Rynek audytu przechodzi przez poważne reformy. Przed naszymi Klientami Brexit, a także fundamentalne zmiany w światowym handlu. Pomimo tych niewiadomych jestem przekonany, że 5000 osób w BDO, nasza reputacja i jakość świadczonych usług daje gwarancję naszym Klientom na profesjonalną obsługę i doradztwo.

Nasze jasne poczucie celu i strategia wzrostu pomogą naszemu zespołowi sprawić, że ta fuzja odniesie ogromny sukces".

Simon Gallagher, były Partner Zarządzający w Moore Stephens LLP, dołącza do zespołu kierowniczego BDO jako Szef Działu Doradztwa. Poprzedni Dyrektor Operacyjny Moore Stephens LLP, Jon Randall dołączył także do zespołu jako Szef Integracji i Transformacji.

Simon Gallagher uważa: „Od momentu rozpoczęcia naszych rozmów, naszą wspólną ambicją było stworzenie w pełni zintegrowanej firmy, z której nasi ludzie są dumni i która świadczy usługi przedsiębiorczym, średniej wielkości firmom, nazywanym „motorem ekonomicznym Wielkiej Brytanii”. Ta fuzja jest jednym z czynników wzrostu i tworzy nową siłę na rynku, co pozwala nam kwestionować naszą obecną konkurencję i dostarczać coraz bardziej imponującą gamę usług, aby pomóc naszym pracownikom i Klientom osiągnąć sukces".

Partnerzy Moore Stephens połączyli się z BDO LLP. BDO Services Ltd. (członek grupy BDO LLP) nabyło firmę Moore Stephens LLP.

BDO LLP działa w 17 lokalizacjach w Wielkiej Brytanii, zatrudniając prawie 5000 osób oferując usługi podatkowe, audytowe i ubezpieczeniowe oraz wiele innych usług doradczych. BDO LLP ma przychody w wysokości 590 milionów funtów i jest brytyjską firmą członkowską sieci BDO International.

Globalna sieć BDO świadczy usługi doradztwa biznesowego w 162 krajach. 80 000 osób pracuje w 1600 biurach na całym świecie. Przychody za 2018 rok sięgają 9 miliardów dolarów.

 

Źródło i więcej informacji: https://www.bdo.co.uk/en-gb/news/2019/bdo-and-moore-stephens-llp-become-one-firm