• Rok 2017 był dla BDO świetny. 2018 będzie jeszcze lepszy

Rok 2017 był dla BDO świetny. 2018 będzie jeszcze lepszy

dr Andrè Helin , Prezes BDO |

08 maja 2018

Łączne przychody sieci BDO w Polsce wyniosły w 2017 roku ponad 70 mln zł. To efekt zaangażowania wszystkich pracowników: BDO Polska Sp. z o.o., BDO sp. z o.o., BDO Solutions Sp. z o.o., HBC Sp. z o.o. oraz BDO Legal Łatała i Wspólnicy sp.k.

BDO jest obecne na polskim rynku od ponad 27 lat. Byliśmy jedną z pierwszych firm audytorskich w kraju nad Wisłą. Od samego początku naszym głównym celem było budowanie zaufania publicznego poprzez szczególną dbałość o standardy pracy. Dlatego stale inwestujemy w ludzi, systemy i narzędzia pracy. Nie inaczej jest i dziś. Ostatnie miesiące skupialiśmy się na poszerzaniu wachlarza naszych usług i kompetencji, co przynosi wymierne efekty. Zatrudniamy już ponad 350 osób w biurach w: Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie. Również wyższe są nasze przychody. W porównaniu z rokiem 2016, rok ubiegły zakończyliśmy z przychodami wyższymi o ponad 5 mln zł.

To powoduje, że możemy dziś z pełną satysfakcją stwierdzić, że obrana przez nas droga rozwoju poprzez konsolidację rynku jest tą właściwą. Przynosi ona planowane efekty, stąd podjęliśmy decyzję o kontynuacji tej strategii. Nadal naszymi priorytetami będą inwestycje w ludzi, a tym samym kompleksowość naszych usług, ale także w nowoczesne technologie. Wszystko po to, aby Klient wybierając BDO na swojego Partnera mógł liczyć na obsługę w każdym, ważnym dla niego obszarze, zrealizowaną w technologii XXI wieku.

Warto też wspomnieć o tym, że rok 2017 był szczególny jeszcze z jednego powodu: musieliśmy dostosować nasze systemy do wymogów przepisów ustawy z 11 maja 2017 r. o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym. Nasze procedury zostały dostosowane w taki sposób, aby wymogi wspomnianej ustawy, a także rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 537/2014 z 16 kwietnia 2014 r. w sprawie szczegółowych wymogów dotyczących ustawowych badań sprawozdań finansowych jednostek interesu publicznego były w pełni respektowane.

Na koniec muszę wspomnieć o jeszcze jednym bardzo kluczowym elemencie działalności naszej firmy, a mianowicie o wysokich kompetencjach Ekspertów, którzy pracują w naszej firmie. Dotyczy to każdego obszaru naszych usług: Audytu i Rachunkowości, Doradztwa i Prawa, Doradztwa finansowego, gospodarczego i IT, Outsourcingu czy szkoleń. Te umiejętności są doceniane przez Klientów i rynek, czego potwierdzeniem mogą być chociażby ostatnie wyróżnienia w ogólnopolskich Rankingach. Dziennik Gazeta Prawna uznał – kolejny rok z rzędu - Dział Doradztwa Podatkowego BDO za Najlepszy w 2017 r. w kategorii firm średnich. Z kolei dzienniki Rzeczpospolita i Parkiet uznały Dział Audytu BDO za ten, który jest w czołówce najlepszych (również chodzi o ostatni rok). Słowa gratulacji i uznania oraz podziękowania należą się wszystkim pracownikom naszej firmy. Dziękuję i życzę wszystkim wielu sukcesów również w 2018 roku.