• Finansomania. Konkurs Wiedzy o Finansach

Finansomania. Konkurs Wiedzy o Finansach

11 kwietnia 2017

Już 26 kwietnia 2017 r. odbędzie się Wielki Finał Konkursu Finansomania – Konkurs Wiedzy o Finansach, nad którym patronat objęło BDO. Wśród członków Kapituły Konkursu są Eksperci BDO z poznańskiego biura firmy: Edyta Kalińska oraz Krzysztof Filipowski.

Konkurs powstał z inicjatywy Rady Finansów na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Jest organizowany przez koła Katedr Finansów Publicznych, Teorii Pieniądza i Polityki Pieniężnej, Ubezpieczeń oraz Bankowości. Konkurs składa się z III etapów, a do finału przejdzie 10 uczestników, z których wyłoniony zostanie Finansomaniak roku.

Konkurs skierowany jest do studentów wszystkich lat Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Aby wziąć udział w konkursie trzeba wypełnić tekst, który składa się z 20 pytań jednokrotnego. Na jego wypełnienie jest zaledwie 10 minut. Pytania dotyczą wielu dziedzin: rachunkowości, ubezpieczeń, podatków, rynków finansowych czy bankowości.

Ideą przyświecającą organizacji Konkursu Finansomania jest zachęcenie młodych ludzi do zgłębiania świata finansów. W tym roku, po raz drugi, organizowany jest także Konkurs „Finansomania Junior”, przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Więcej: http://finansomania.ue.poznan.pl/