• BDO wzmacnia pozycję lidera w obsłudze średnich firm. Globalne przychody wzrosły do 7,6 mld USD

BDO wzmacnia pozycję lidera w obsłudze średnich firm. Globalne przychody wzrosły do 7,6 mld USD

Ewa Matyszewska , Brand Manager |

14 grudnia 2016

 

 

 • Globalne przychody wzrosły o 8%
 • Możemy pochwalić się wysoką liczbą strategicznych połączeń - ponad 30 w całej sieci
 • Aktywnie wdrażamy transformację cyfrową
 • Wzrost zainicjowany przez firmy BDO w USA o (+ 12%) i Chiny (+ 13%)
 • Długoterminowa inwestycja w konsolidacji jest podstawą sukcesu
   

BDO ogłosiło całkowity łączny zrealizowany przychód za rok zakończony 30 września 2016 i wyniósł on 7,6 mld USD (6,8 mld euro*). Stanowi to wzrost rok do roku o 8% przy stałych kursach wymiany.

Sieć BDO powiększyła się ze 154 do 158 krajów i terytoriów. Globalne zatrudnienie wzrosło o 5,33%, przy 67,731 osób pracujących obecnie w 1,401 biur na całym świecie.

Namacalny wzrost przychodów jest wynikiem:

 • Implementacji strategii fuzji i przejęć w sieci, wspomagany przez ciągłą konsolidację sektora księgowości
 • Nowe przedsiębiorstwa zarówno rozszerzające globalną emisję sieciową, jak i wzmacniające wydajności istniejących kluczowych terytoriów
 • Zrównoważony rozwój organiczny we wszystkich regionach
 • Dążenie do dostarczania wyjątkowej obsługi klienta poprzez zastosowanie zaawansowanych nowych technologii
   

- Nie tylko czerpiemy większe korzyści ze strategii ekspansji, zbierając jej owoce, ale także szybko zyskujemy reputację jednej z najbardziej innowacyjnych sieci w naszej profesji - komentuje Martin van Roekel Global CEO BDO.

Jednocześnie dodaje, że równoczesne wyzwania rosnących kosztów, kurcząca się pula talentów oraz konieczność inwestowania i zarządzania regulacyjnymi wymogami oznacza, że wiele firm i sieci spoza największej szóstki muszą rozważyć fuzje i/lub przejęcia, aby przetrwać.
 

Zgodnie z tą strategią działa BDO w Polsce

- W tym roku poszerzyliśmy wachlarz naszych usług o doradztwo prawne, tworząc z kancelarią Łatała i Wspólnicy BDO Legal, a także o szeroko rozumiane doradztwo gospodarcze i zarządcze, łącząc siły z Ekspertami z HBC. Aktywnie rozwijamy także doradztwo z prawa pracy – komentuje dr Andre Helin, Prezes BDO.

Jednocześnie dodaje, że to dopiero początek rozwoju naszych usług w Polsce. Dalsze wzmacnianie i poszerzanie naszych kompetencji to priorytet na 2017 rok.

W BDO, zdajemy sobie sprawę, że dalsza konsolidacja średnich firm jest nieunikniona - i jest to zaplanowane. Mamy długotrwałą strategię inwestycyjną w globalnej infrastrukturze, technologii i talent, który sprawia, że dostarczamy naszym klientom usługi na najwyższym poziomie.

- Jednocześnie, możemy uznać, że nasz zawód jest w trakcie transformacji cyfrowej i w przyszłości musimy być gotowi na adaptację i przemianę - dla dobra naszego i dobra naszych klientów – podkreśla Martin van Roeke.

Dlatego właśnie – jak akcentuje szef BDO - podpisaliśmy globalny układ strategiczny z firmą Microsoft w 2016 roku. Współpraca z Microsoft, naszymi firmami i ich pracownikami mogą zaprocentować wiedzą i doświadczeniem. To z kolei poprawi efektywność i jakość audytu i zaangażowanie doradztwa.

 

Aktywność fuzji i nowe firmy

EMEA

BDO nadal inwestuje w doradztwo IT, np. BDO Czechy połączyły się z Servodata, szybko rozwijającą się firmą IT. BDO Jersey połączyła się z firmą doradczo- zarządzającą i technologiczną Greenlight, zyskując 88 partnerów i pracowników. W Gruzji BDO stworzyło nową jednostkę biznesową BDO Solutions, która połączyła się z firmą IT. BDO Niemcy również wkroczyły na arenę doradczą IT kiedy firma powiększyła się o zespół 30 pracowników, tworząc jednocześnie silną podstawę dla niemieckiej cyber inicjatywy.

Nasze usługi cyberbezpieczeństwa rosą w całej sieci: w Izraelu BDO uzyskało tytuł wiodącej firmy doradczej cyberbezpieczeństwa SECOZ, zyskując 30 ekspertów w zakresie cyberbezpieczeństwa. W lipcu BDO Holandia połączona z CompLions, doradczą firmą cyberbezpieczeństwa, zyskała dodatkowe przychody i znacznie wzmocniła stanowisko firmy na holenderskim rynku cyberbezpieczeństwa.
 

BDO Norwegia uzyskała imponujący wynik fuzji z 9 przejęciami w 2016 roku, umacniając swoją silną pozycję na rynku norweskim. Tymczasem w Austrii, BDO połączyło się z firmą doradczą Strametz & Partners, wzbogacając swoją ofertę doradczą HR. Kolejne fuzje i przejęcia miały miejsce w Liechtensteinie, Maroku, Polsce, Szwajcarii i Szwecji.
 

Afrykę Zachodnią powiększyliśmy o 3 nowe terytoria: poprzednio część sieci PKF, BDO we francuskojęzycznej Afryce Zachodniej posiada biura na Wybrzeżu Kości Słoniowej, Nigerii i Togo.

Ameryka

BDO USA jest liderem w M&A, osiągając wynik znaczących fuzji w 2016 roku - CEA, Feeley i Driscoll Mäntylä McReynolds i Goldstein Schechter Koch. Poza tym, liczne mniejsze przejęcia.

Inne fuzje i przejęcia miały miejsce w Kanadzie i Meksyku.

Azja

Obecność firm BDO istniejących w Korei Południowej została znacznie wzmocniona przez dobrze prosperujące e-Hyun Accounting Corporationi oraz e-Hyun Tax Corporation, wiodącą firmę podatkową rozbudowującą usługi audytorskie.

Przywództwo cyfrowe

Współpraca BDO z Microsoft stworzy nowe i fascynujące możliwości dla naszych firm, m.in.:

 • Ulepszenia cyfrowe
 • Zwiększenie wydajności i jakości
 • Solidne fundamenty: dostęp dla wszystkich firm BDO do globalnych zasobów, umożliwiając szybszą realizację usług.

Pobierz PDF